Wyższe Seminarium Duchowne im. bł. bp. Michała Kozala w Bydgoszczy
   NAWIGACJA
    KANDYDAT
  Rozeznawanie powołania
  Warunki przyjęcia
  Modlitwa o rozeznanie
    drogi powołania

    MEDIA
   Czasopismo SEMEN
   Modlitwy
   Galeria zdjęćGrupa modlitewna „Ojca Pio”
Modlitwa w życiu chrześcijanina stanowi pierwszą przestrzeń dla jego codziennego bycia w świecie. Sytuacje losowe, radości i związane z nimi problemy same z siebie pozostają dla nas samych wyłącznie zagadką lub niezrozumiałym zbiegiem okoliczności. Właśnie z tego powodu potrzeba nam wierzącym, a przede wszystkim przyszłym przewodnikom duchowym, pewnej perspektywy wiary, którą odkrywa się nie inaczej, jak stając przed Panem.

Charyzmat grupy modlitewnej w swej wewnętrznej logice odpowiada charyzmatowi naszego patrona, którym jest św. Ojciec Pio – mistyk i kapłan, który nigdy nie pozostawał obojętny wobec ludzkiej biedy czy ułomności. Podobnie zainicjowana przez naszego prefekta, ks. Michała Adamczyka, grupa modlitewna – dotyka spraw, które w natłoku zajęć wydają się w pełni niedostrzegalne.

W każdą Niedziele, mniej więcej godzinę przed Apelem Jasnogórskim , zbieramy się w kaplicy i polecamy Bogu bieżące sprawy dotykające naszą Wspólnotę, Kościół i świat. Żyjemy w głębokim przeświadczeniu, że Wierzący, a przede wszystkim Klerycy i Kapłani, potrzebują chwili pustyni – modlitewnego zatrzymania, która sama w sobie nie ma pozostać czasem bezproduktywnego leniuchowania, ale prawdziwego odpoczynku w Bogu. Wtedy zanosimy nasze błagania do miłosiernego Boga za wszystkich wierzących, tak znanych nam i tych, których nie znamy, ale którzy tej modlitwy bardzo potrzebują.

   SZUKAJ


   SŁOWO NA DZISIAJ
  Czytania Mszalne
   NASZE WSPÓLNOTY
  Rycerstwo Niepokalanej
  Grupa Modlitewna
    Ojca Pio

  Ognisko Misyjne
  Koło Caritas
  Schola Seminaryjna
  Zespół Seminaryjny
   NASZE INICJATYWY
  Rekolekcje Powołaniowe
  Seminaryjny Spływ Kajakowy
   Galeria zdjęć
   LOSOWY CYTAT


2012 © Design by Paweł Rybka | Wyższe Seminarium Duchowne im. bł. bpa Michała Kozala w Bydgoszczy. | Wszelkie prawa zastrzeżone.