Wyższe Seminarium Duchowne im. bł. bp. Michała Kozala w Bydgoszczy
   NAWIGACJA
    KANDYDAT
  Rozeznawanie powołania
  Warunki przyjęcia
  Modlitwa o rozeznanie
    drogi powołania

    MEDIA
   Czasopismo SEMEN
   Modlitwy
   Galeria zdjęć   AKTUALNOŚCI
Akolitat
· 01.04.2016 Drukuj
AkolitatW sobotę 5.03.2016 r. podczas Mszy Świętej w bydgoskiej katedrze o godz. 12.00 posługę akolitatu z rąk ks. biskupa Jana Tyrawy przyjęli kl. Stanisław Gajek oraz kl. Marcin Szuster. Ordynariusz naszej diecezji powiedział do nowo ustanowionych akolitów, że „kapłańskie życie będzie miało o tyle sens o ile [podejmiecie] wezwanie nowej ewangelizacji, wyrywania człowieka z tego mniemania o dobrym stanie swojej sytuacji. (...) Tylko w ten czas będziecie zdolni pokazać prawdę o Bożym miłosierdziu, które jest większe niż każdy grzech.”

Prośmy Pana o udzielenie Swojego błogosławieństwa naszym braciom i pamiętajmy o nich w naszych codziennych modlitwach.
Lektorat
· 26.02.2016 Drukuj
LektoratKsiądz biskup Jan Tyrawa w sobotę 20.02.2016 r. podczas Mszy Świętej w katedrze bydgoskiej o godz. 12.00 udzielił posługi lektoratu dziewięciu braciom z roku III. Lektorami zostali ustanowieni: Mikołaj Bieliński, Paweł Dziewiątkowski, Jakub Fotin, Jakub Hernet, Piotr Książkiewicz, Łukasz Kucharski, Daniel Lewandowski, Bartosz Marut i Igor Wichrowski. W homilii ordynariusz powiedział, że nowi lektorzy, jeśli nie chcą się pogubić to mają się kierować Słowem, które „odnajdujemy i spotykamy (…) w spotkaniu z  rzeczywistością, właśnie w spotkaniu z prawdą, którą nieustannie trzeba odkrywać i głosić.”

Pamiętajmy w modlitwie o nowo ustanowionych lektorach, aby byli wierni prawdzie Ewangelii iw każdych okolicznościach mieli odwagę ją głosić.
XV Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej
· 20.01.2016 Drukuj

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej zaprasza na XV Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej, które odbędzie się w Seminarium w dniach 12-14 lutego 2016 roku.

Więcej…
Święcenia prezbiteratu Ks. Rafała Wegnera
· 06.01.2016 Drukuj
Święcenia prezbiteratu Ks. Rafała WegneraW sobotę 2.01.2016 r. w katedrze bydgoskiej podczas Mszy świętej o godz. 10.00 święcenia prezbiteratu przyjął Dk. Rafał Wenger pochodzący z parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Wysokiej. Ksiądz Biskup Jan Tyrawa Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej odniósł się w słowach homilii do początku, który odmienia los człowieka i proroka. „Dla Ciebie tym początkiem jest również dzisiejszy dzień, tym początkiem są święcenia kapłańskie, ta nowa rzeczywistość, która poprzez te święcenia, poprzez ten sakrament się w Tobie stanie, (…) jest też dla Ciebie swoistego rodzaju pouczeniem.” Dzień później Neoprezbiter odprawił Mszę świętą prymicyjną w swojej rodzinnej miejscowości.

Księdzu Rafałowi życzymy światła Ducha Świętego i opieki świętego patrona na każdy dzień kapłańskiej posługi.
Obłóczyny
· 14.12.2015 Drukuj
ObłóczynyWspomnienie św. Mikołaja 6 grudnia 2015 roku było dla naszych braci z roku III dniem szczególnym. Klerycy: Mikołaj Bieliński, Paweł Dziewiątkowski, Jakub Fotin, Jakub Hernet, Piotr Książkiewicz, Daniel Lewandowski, Łukasz Kucharski, Bartosz Marut oraz Igor Wichrowski podczas uroczystej jutrzni przybrali strój duchowny – sutannę.
Naszym braciom życzymy wszelkiej pomyślności i jeszcze większego przylgnięcia do Jezusa Chrystusa.
   SZUKAJ


   SŁOWO NA DZISIAJ
  Czytania Mszalne
   NASZE WSPÓLNOTY
  Rycerstwo Niepokalanej
  Grupa Modlitewna
    Ojca Pio

  Ognisko Misyjne
  Koło Caritas
  Schola Seminaryjna
  Zespół Seminaryjny
   NASZE INICJATYWY
  Rekolekcje Powołaniowe
  Seminaryjny Spływ Kajakowy
   Galeria zdjęć
   LOSOWY CYTAT


2012 © Design by Paweł Rybka | Wyższe Seminarium Duchowne im. bł. bpa Michała Kozala w Bydgoszczy. | Wszelkie prawa zastrzeżone.