Wyższe Seminarium Duchowne im. bł. bp. Michała Kozala w Bydgoszczy
   NAWIGACJA
    KANDYDAT
  Rozeznawanie powołania
  Warunki przyjęcia
  Modlitwa o rozeznanie
    drogi powołania

    MEDIA
   Czasopismo SEMEN
   Modlitwy
   Galeria zdjęć   AKTUALNOŚCI
Kandydatura
· 14.11.2016 Drukuj
KandydaturaW sobotę 10.10.2016 r. o godz. 12.00 podczas Mszy Świętej w katedrze bydgoskiej do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu zostali włączeni kl. Stanisław Gajek i kl. Marcin Szuster z roku V. W homilii ks. bp Jan Tyrawa podkreślił logikę posłania, w którą „jesteśmy także i my wpisani (...) również i od nas oczekuje się owego poświęcenia, że wszystko to, co czynimy, czynimy dla drugich, właśnie aby dla drugich Chrystus stał się treścią życia.”

Naszym współbraciom życzymy daru gorliwości i męstwa na czas przygotowania się do święceń kapłańskich i zapewniamy o naszych modlitwach.
Inauguracja roku formacyjnego 2016/17
· 14.11.2016 Drukuj
Inauguracja roku formacyjnego 2016/178 października Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej wraz z Wyższym Seminarium Duchownym Zgromadzenia Ducha Świętego i Prymasowskim Instytutem Kultury Chrześcijańskiej zainaugurowało nowy rok formacyjny i akademicki. Podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 w katedrze bydgoskiej bp Jan Tyrawa powiedział, że „Kościół i nauka muszą powrócić do swoich źródeł, czyli do prawdy, którą odczytają jako cnotę.” Następnie w auli przy ulicy Grodzkiej miała miejsce immatrykulacja czterech kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej, jednego z Wyższego Seminarium Duchownego Zgromadzenia Ducha Świętego oraz 15 studentów Prymasowskiego Instytutu Kultury Chrześcijańskiej, po czym odbył się wykład inauguracyjny ks. dr. Piotra Olszanowskiego pt. „Rola sumienia w odkrywaniu prawdy moralnej w nauczaniu J. H. Newmana". Na zakończenie wszyscy udali się na uroczysty obiad.
Zapraszamy!
· 24.09.2016 Drukuj

Kliknij, aby powiększyć


XVII Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej
· 03.09.2016 Drukuj

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej, zaprasza młodzież męską szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów na WEEKENDOWE SPOTKANIE MŁODZIEŻY MĘSKIEJ. Spotkanie rozpocznie się w piątek 23 września 2016 o godz. 17.00 i potrwa do niedzieli, 25 września br. do godziny 13.00.

Więcej…

Nabór kandydatów do seminarium duchownego
· 22.06.2016 Drukuj

Informujemy, że rozpoczął się czas przyjmowania kandydatów zamierzających wstąpić do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej.

Z racji afiliacji do Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, pierwsza tura naboru trwać będzie do 9 lipca. Jednak, ponieważ okres wakacji jest dla wielu młodych ludzi czasem podejmowania ważnych decyzji, przyjmować będziemy kandydatów aż do 29 sierpnia włącznie (w ramach drugiego naboru).

Pierwszym i najważniejszym krokiem, jaki powinien wykonać kandydat, jest osobiste zgłoszenie się (nr kontaktowy: 696-784-228) w celu umówienia na spotkanie z księdzem moderatorem.

Informacje dotyczące dokumentów wymaganych przez WSD można w zakładce „Kandydat".

Od dnia 1 czerwca została otwarta i udostępniona baza Internetowej Rekrutacji UAM (http://www.amu.edu.pl) dla kandydatów na studia teologiczne, specjalność kapłańska. Dla pierwszej tury naboru jej zamknięcie nastąpi 10 lipca. Egzamin wstępny odbędzie się w dniach 11 lipca na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu. Szczegóły na temat wymaganych formalności dotyczących studiów, znajdują się na stronie internetowej wydziału.
stat4u
   SZUKAJ


   SŁOWO NA DZISIAJ
  Czytania Mszalne
   NASZE WSPÓLNOTY
  Rycerstwo Niepokalanej
  Grupa Modlitewna
    Ojca Pio

  Ognisko Misyjne
  Koło Caritas
  Schola Seminaryjna
  Zespół Seminaryjny
   NASZE INICJATYWY
  Rekolekcje Powołaniowe
  Seminaryjny Spływ Kajakowy
   Galeria zdjęć
   LOSOWY CYTAT


2012 © Design by Paweł Rybka | Wyższe Seminarium Duchowne im. bł. bpa Michała Kozala w Bydgoszczy. | Wszelkie prawa zastrzeżone.