Nabór do Seminarium rozpoczęty!
· 17.06.2015 Drukuj

Z radością informujemy, że rozpoczął się pełen nadziei czas oczekiwania na Kandydatów zamierzających wstąpić do naszego Seminarium.

Z racji naszej afiliacji do Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, pierwsza tura naboru trwać będzie do 8 lipca. Jednak, ponieważ okres wakacji jest dla wielu młodych ludzi czasem podejmowania ważnych decyzji, przyjmować będziemy kandydatów aż do 29 sierpnia włącznie (w ramach drugiego naboru).

Pierwszym i najważniejszym krokiem jaki powinien wykonać kandydat jest osobiste zgłoszenie się (nr kontaktowy: 696-784-228) w celu umówienia na spotkanie z ks. Moderatorem.

Informacje dotyczące dokumentów wymaganych przez WSD można znaleźć na stronie naszego Seminarium w zakładce "Kandydat".

Od dnia 1 czerwca została otwarta i udostępniona baza Internetowej Rekrutacji UAM (http://www.amu.edu.pl) dla kandydatów na studia teologiczne, specjalność kapłańska. Dla pierwszej tury naboru jej zamknięcie nastąpi 8 lipca. Egzamin wstępny odbędzie się w dniach 8-10 lipca na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu. Szczegóły na temat wymaganych formalności dotyczących studiów, znajdują się na stronie internetowej wydziału.
Święcenia prezbiteratu
· 06.06.2015 Drukuj
Święcenia prezbiteratuW sobotę 30 maja 2015 roku przeżywaliśmy wielką radość z powodu święceń prezbiteratu Ks. Krzysztofa Kwaśniewicza, Ks. Tomasza Klafetki, Ks. Piotra Przyszlakowskiego i Ks. Arkadiusza Napierały, którzy przyjęli święcenia kapłańskie z rąk Ks. Abp. Jana Romeo Pawłowskiego, nuncjusza apostolskiego w Kongo i Gabonie podczas Mszy świętej koncelebrowanej przez Ks. Bp. Jana Tyrawę w katedrze bydgoskiej o godz. 10.00. Ks. Abp nuncjusz powiedział w homilii: „naszym wzorem jest Chrystus Najwyższy i Wieczny Kapłan. Jak już chcecie to bierzcie wzór, ale z tych najlepszych, ze świętych kapłanów. Przecież tacy istnieją, wielu ich [jest], znacie [ich]. (…) Nie chodźcie po obrzeżach świętości, ale po głównej drodze do Chrystusa, z Chrystusem.”

Nie ustawajmy w modlitwach za neoprezbiterów, a także prośmy Pana o nowe powołania do posługi kapłańskiej, szczególnie do naszego bydgoskiego seminarium.
Święcenia diakonatu
· 21.05.2015 Drukuj
Święcenia diakonatuW święto św. Andrzeja Boboli, 16.05.2015 r., w katedrze bydgoskiej czterech alumnów Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej otrzymało z rąk Ks. Jana Tyrawy święcenia diakonatu. Biskup Ordynariusz w homilii powiedział, że „misja jest trudna, z jednej strony dobra dla człowieka, a z drugiej niemożliwa do wymyślenia przez człowieka i wymaga wiary i zaufania Bogu. (…) Ten trud jest jednocześnie słodki i lekki, o czym zapewniał Jezus Chrystus swoich uczniów (…), ale jedynie wówczas kiedy właśnie przeniknie się ową mądrość, że to co Chrystus objawia [tego] świat nie poznał.”

Nowo wyświęconym diakonom: Pawłowi Białczykowi, Szymonowi Lewandowskiemu, Tomaszowi Wołoszynowskiemu i Adamowi Stachowiakowi życzymy tego, aby z każdym dniem jeszcze bardziej upodabniali do Jezusa Chrystusa, Wiecznego Kapłana.
Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej
· 25.04.2015 Drukuj
Zmarła mama o. Aleksandra Kozakowskiego
· 21.04.2015 Drukuj
W imieniu wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej pragniemy wyrazić nasze współczucie z powodu odejścia do Pana śp. Wiesławy Kozakowskiej - mamy naszego ojca duchownego ks. Aleksandra.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...