Kandydatura
· 14.11.2016 Drukuj
KandydaturaW sobotę 10.10.2016 r. o godz. 12.00 podczas Mszy Świętej w katedrze bydgoskiej do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu zostali włączeni kl. Stanisław Gajek i kl. Marcin Szuster z roku V. W homilii ks. bp Jan Tyrawa podkreślił logikę posłania, w którą „jesteśmy także i my wpisani (...) również i od nas oczekuje się owego poświęcenia, że wszystko to, co czynimy, czynimy dla drugich, właśnie aby dla drugich Chrystus stał się treścią życia.”

Naszym współbraciom życzymy daru gorliwości i męstwa na czas przygotowania się do święceń kapłańskich i zapewniamy o naszych modlitwach.
Inauguracja roku formacyjnego 2016/17
· 14.11.2016 Drukuj
Inauguracja roku formacyjnego 2016/178 października Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej wraz z Wyższym Seminarium Duchownym Zgromadzenia Ducha Świętego i Prymasowskim Instytutem Kultury Chrześcijańskiej zainaugurowało nowy rok formacyjny i akademicki. Podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 w katedrze bydgoskiej bp Jan Tyrawa powiedział, że „Kościół i nauka muszą powrócić do swoich źródeł, czyli do prawdy, którą odczytają jako cnotę.” Następnie w auli przy ulicy Grodzkiej miała miejsce immatrykulacja czterech kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej, jednego z Wyższego Seminarium Duchownego Zgromadzenia Ducha Świętego oraz 15 studentów Prymasowskiego Instytutu Kultury Chrześcijańskiej, po czym odbył się wykład inauguracyjny ks. dr. Piotra Olszanowskiego pt. „Rola sumienia w odkrywaniu prawdy moralnej w nauczaniu J. H. Newmana". Na zakończenie wszyscy udali się na uroczysty obiad.
Zapraszamy!
· 24.09.2016 Drukuj

Kliknij, aby powiększyć

XVII Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej
· 03.09.2016 Drukuj

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej, zaprasza młodzież męską szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów na WEEKENDOWE SPOTKANIE MŁODZIEŻY MĘSKIEJ. Spotkanie rozpocznie się w piątek 23 września 2016 o godz. 17.00 i potrwa do niedzieli, 25 września br. do godziny 13.00.

Nabór kandydatów do seminarium duchownego
· 22.06.2016 Drukuj

Informujemy, że rozpoczął się czas przyjmowania kandydatów zamierzających wstąpić do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej.

Z racji afiliacji do Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, pierwsza tura naboru trwać będzie do 9 lipca. Jednak, ponieważ okres wakacji jest dla wielu młodych ludzi czasem podejmowania ważnych decyzji, przyjmować będziemy kandydatów aż do 29 sierpnia włącznie (w ramach drugiego naboru).

Pierwszym i najważniejszym krokiem, jaki powinien wykonać kandydat, jest osobiste zgłoszenie się (nr kontaktowy: 696-784-228) w celu umówienia na spotkanie z księdzem moderatorem.

Informacje dotyczące dokumentów wymaganych przez WSD można w zakładce „Kandydat".

Od dnia 1 czerwca została otwarta i udostępniona baza Internetowej Rekrutacji UAM (http://www.amu.edu.pl) dla kandydatów na studia teologiczne, specjalność kapłańska. Dla pierwszej tury naboru jej zamknięcie nastąpi 10 lipca. Egzamin wstępny odbędzie się w dniach 11 lipca na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu. Szczegóły na temat wymaganych formalności dotyczących studiów, znajdują się na stronie internetowej wydziału.