Wyższe Seminarium Duchowne im. bł. bp. Michała Kozala w Bydgoszczy
   NAWIGACJA
    KANDYDAT
  Rozeznawanie powołania
  Warunki przyjęcia
  Modlitwa o rozeznanie
    drogi powołania

    MEDIA
   Czasopismo SEMEN
   Modlitwy
   Galeria zdjęć   AKTUALNOŚCI
Nabór do Seminarium rozpoczęty!
· 17.06.2015 Drukuj


Z radością informujemy, że rozpoczął się pełen nadziei czas oczekiwania na Kandydatów zamierzających wstąpić do naszego Seminarium.

Z racji naszej afiliacji do Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, pierwsza tura naboru trwać będzie do 8 lipca. Jednak, ponieważ okres wakacji jest dla wielu młodych ludzi czasem podejmowania ważnych decyzji, przyjmować będziemy kandydatów aż do 29 sierpnia włącznie (w ramach drugiego naboru).

Pierwszym i najważniejszym krokiem jaki powinien wykonać kandydat jest osobiste zgłoszenie się (nr kontaktowy: 696-784-228) w celu umówienia na spotkanie z ks. Moderatorem.

Informacje dotyczące dokumentów wymaganych przez WSD można znaleźć na stronie naszego Seminarium w zakładce "Kandydat".

Od dnia 1 czerwca została otwarta i udostępniona baza Internetowej Rekrutacji UAM (http://www.amu.edu.pl) dla kandydatów na studia teologiczne, specjalność kapłańska. Dla pierwszej tury naboru jej zamknięcie nastąpi 8 lipca. Egzamin wstępny odbędzie się w dniach 8-10 lipca na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu. Szczegóły na temat wymaganych formalności dotyczących studiów, znajdują się na stronie internetowej wydziału.
Święcenia prezbiteratu
· 06.06.2015 Drukuj
Święcenia prezbiteratuW sobotę 30 maja 2015 roku przeżywaliśmy wielką radość z powodu święceń prezbiteratu Ks. Krzysztofa Kwaśniewicza, Ks. Tomasza Klafetki, Ks. Piotra Przyszlakowskiego i Ks. Arkadiusza Napierały, którzy przyjęli święcenia kapłańskie z rąk Ks. Abp. Jana Romeo Pawłowskiego, nuncjusza apostolskiego w Kongo i Gabonie podczas Mszy świętej koncelebrowanej przez Ks. Bp. Jana Tyrawę w katedrze bydgoskiej o godz. 10.00. Ks. Abp nuncjusz powiedział w homilii: „naszym wzorem jest Chrystus Najwyższy i Wieczny Kapłan. Jak już chcecie to bierzcie wzór, ale z tych najlepszych, ze świętych kapłanów. Przecież tacy istnieją, wielu ich [jest], znacie [ich]. (…) Nie chodźcie po obrzeżach świętości, ale po głównej drodze do Chrystusa, z Chrystusem.”

Nie ustawajmy w modlitwach za neoprezbiterów, a także prośmy Pana o nowe powołania do posługi kapłańskiej, szczególnie do naszego bydgoskiego seminarium.
Święcenia diakonatu
· 21.05.2015 Drukuj
Święcenia diakonatuW święto św. Andrzeja Boboli, 16.05.2015 r., w katedrze bydgoskiej czterech alumnów Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej otrzymało z rąk Ks. Jana Tyrawy święcenia diakonatu. Biskup Ordynariusz w homilii powiedział, że „misja jest trudna, z jednej strony dobra dla człowieka, a z drugiej niemożliwa do wymyślenia przez człowieka i wymaga wiary i zaufania Bogu. (…) Ten trud jest jednocześnie słodki i lekki, o czym zapewniał Jezus Chrystus swoich uczniów (…), ale jedynie wówczas kiedy właśnie przeniknie się ową mądrość, że to co Chrystus objawia [tego] świat nie poznał.”

Nowo wyświęconym diakonom: Pawłowi Białczykowi, Szymonowi Lewandowskiemu, Tomaszowi Wołoszynowskiemu i Adamowi Stachowiakowi życzymy tego, aby z każdym dniem jeszcze bardziej upodabniali do Jezusa Chrystusa, Wiecznego Kapłana.
Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej
· 25.04.2015 Drukuj
Zmarła mama o. Aleksandra Kozakowskiego
· 21.04.2015 Drukuj
W imieniu wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej pragniemy wyrazić nasze współczucie z powodu odejścia do Pana śp. Wiesławy Kozakowskiej - mamy naszego ojca duchownego ks. Aleksandra.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
stat4u
   SZUKAJ


  KALENDARZ
   SŁOWO NA DZISIAJ
  Czytania Mszalne
   NASZE WSPÓLNOTY
  Rycerstwo Niepokalanej
  Grupa Modlitewna
    Ojca Pio

  Ognisko Misyjne
  Koło Caritas
  Schola Seminaryjna
  Zespół Seminaryjny
   NASZE INICJATYWY
  Rekolekcje Powołaniowe
  Seminaryjny Spływ Kajakowy
   Galeria zdjęć
   LOSOWY CYTAT


2012 © Design by Paweł Rybka | Wyższe Seminarium Duchowne im. bł. bpa Michała Kozala w Bydgoszczy. | Wszelkie prawa zastrzeżone.