Wyższe Seminarium Duchowne im. bł. bp. Michała Kozala w Bydgoszczy
   NAWIGACJA
    KANDYDAT
  Rozeznawanie powołania
  Warunki przyjęcia
  Modlitwa o rozeznanie
    drogi powołania

    MEDIA
   Czasopismo SEMEN
   Modlitwy
   Galeria zdjęć   AKTUALNOŚCI
Święcenia diakonatu
· 21.05.2015 Drukuj
Święcenia diakonatuW święto św. Andrzeja Boboli, 16.05.2015 r., w katedrze bydgoskiej czterech alumnów Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej otrzymało z rąk Ks. Jana Tyrawy święcenia diakonatu. Biskup Ordynariusz w homilii powiedział, że „misja jest trudna, z jednej strony dobra dla człowieka, a z drugiej niemożliwa do wymyślenia przez człowieka i wymaga wiary i zaufania Bogu. (…) Ten trud jest jednocześnie słodki i lekki, o czym zapewniał Jezus Chrystus swoich uczniów (…), ale jedynie wówczas kiedy właśnie przeniknie się ową mądrość, że to co Chrystus objawia [tego] świat nie poznał.”

Nowo wyświęconym diakonom: Pawłowi Białczykowi, Szymonowi Lewandowskiemu, Tomaszowi Wołoszynowskiemu i Adamowi Stachowiakowi życzymy tego, aby z każdym dniem jeszcze bardziej upodabniali do Jezusa Chrystusa, Wiecznego Kapłana.
Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej
· 25.04.2015 Drukuj
Zmarła mama o. Aleksandra Kozakowskiego
· 21.04.2015 Drukuj
W imieniu wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej pragniemy wyrazić nasze współczucie z powodu odejścia do Pana śp. Wiesławy Kozakowskiej - mamy naszego ojca duchownego ks. Aleksandra.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
Akolitat
· 29.03.2015 Drukuj
AkolitatKlerycy Marcin Chrostowski, Marcin Kucharczyk, Bartłomiej Kozłowski, Paweł Rybka oraz Patryk Styba przyjęli w sobotę 21.03.2015 roku podczas Mszy świętej o godz. 12.00 w bydgoskiej katedrze z rąk Księdza Biskupa Jana Tyrawy posługę akolitatu. Ordynariusz w homilii mówił, iż „Bóg nie nakazuje człowiekowi niczego, co jednocześnie nie byłoby dobre samo z siebie, samo w sobie. Tym się charakteryzują te wartości, które nazywamy (…) chrześcijańskimi.” Alumni włączeni do grona akolitów otrzymali zadanie wspierania prezbiterów i diakonów w karmieniu ludzi Jezusem Eucharystycznym.

Życzymy naszym braciom, aby całym sobą nieśli wszystkim ludziom Jezusa Chrystusa tak, aby Ci mogli po ich spotkaniu powiedzieć: „Przybliżyło się do nas Królestwo Niebieskie.”(Por. Łk 10,9).
Lektorat
· 07.03.2015 Drukuj
LektoratW dniu 28 lutego 2015 roku klerycy Stanisław Gajek oraz Marcin Szuster zostali ustanowieni lektorami. Nasi bracia z roku III przyjęli tę posługę z rąk Księdza Biskupa Jana Tyrawy podczas Mszy św. w katedrze o godz. 12:00. W homilii ordynariusz naszej diecezji dokonał „swoistego porównania” przygotowujących się do kapłaństwa do Żołnierzy Wyklętych. Stwierdził, iż „tylko z jednego punktu widzenia owo bezinteresowne szaleństwo, owa bezinteresowna wierność (…) jest wytłumaczalna. W odniesieniu do Boga. To znaczy do tej rzeczywistości, która taki właśnie ma charakter, absolutny, niezmienny, a jednocześnie dobry. (…) To owo dobro pociąga człowieka i karze mu ryzykować łącznie z ofiarą własnego życia. Owo dobro, które jest po tamtej stronie tej Bożej, tej transcendentnej.”

Pamiętajmy o nowo ustanowionych lektorach w naszych codziennych modlitwach, aby nigdy nie ustało w nich pragnienie głębszego poznawania Jezusa Chrystusa.
stat4u
   SZUKAJ


  KALENDARZ
   SŁOWO NA DZISIAJ
  Czytania Mszalne
   NASZE WSPÓLNOTY
  Rycerstwo Niepokalanej
  Grupa Modlitewna
    Ojca Pio

  Ognisko Misyjne
  Koło Caritas
  Schola Seminaryjna
  Zespół Seminaryjny
   NASZE INICJATYWY
  Rekolekcje Powołaniowe
  Seminaryjny Spływ Kajakowy
   Galeria zdjęć
   LOSOWY CYTAT


2012 © Design by Paweł Rybka | Wyższe Seminarium Duchowne im. bł. bpa Michała Kozala w Bydgoszczy. | Wszelkie prawa zastrzeżone.