Wyższe Seminarium Duchowne im. bł. bp. Michała Kozala w Bydgoszczy
   NAWIGACJA
    KANDYDAT
  Rozeznawanie powołania
  Warunki przyjęcia
  Modlitwa o rozeznanie
    drogi powołania

    MEDIA
   Czasopismo SEMEN
   Modlitwy
   Galeria zdjęć   AKTUALNOŚCI
Święcenia diakonatu
· 20.05.2016 Drukuj
Święcenia diakonatuW sobotę 7.05.2016 r. podczas Mszy Świętej w bydgoskiej katedrze o godz. 10.00 zostali wyświęceni na diakonów Maciej Biegun, Bartłomiej Brzeziński, Marcin Kucharczyk, Bartłomiej Kozłowski, Paweł Rybka oraz Patryk Styba. Podczas homilii ks. bp Jan Tyrawa pytał każdego z nich czy wiedzą co to znaczy, że Jezus jest Mesjaszem, gdyż to do nich będzie należało przekonywanie o tym ludzi, do których będą posłani. Podkreślił, że „Apollos to wiedział i to właśnie sprawiło, że w przynajmniej w swoich początkach chrześcijaństwo tak bardzo się rozszerzało.”
Nowo wyświęconym księżom diakonom życzymy obfitości darów Ducha Świętego oraz tego, aby w każdym podejmowanym przez nich działaniu uwielbiony był Jezus Chrystus.
XVI Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej
· 16.04.2016 Drukuj

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej zaprasza na XVI Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej, które odbędzie się w Seminarium w dniach 1-3 maja 2016 roku.

Więcej…
Akolitat
· 01.04.2016 Drukuj
AkolitatW sobotę 5.03.2016 r. podczas Mszy Świętej w bydgoskiej katedrze o godz. 12.00 posługę akolitatu z rąk ks. biskupa Jana Tyrawy przyjęli kl. Stanisław Gajek oraz kl. Marcin Szuster. Ordynariusz naszej diecezji powiedział do nowo ustanowionych akolitów, że „kapłańskie życie będzie miało o tyle sens o ile [podejmiecie] wezwanie nowej ewangelizacji, wyrywania człowieka z tego mniemania o dobrym stanie swojej sytuacji. (...) Tylko w ten czas będziecie zdolni pokazać prawdę o Bożym miłosierdziu, które jest większe niż każdy grzech.”

Prośmy Pana o udzielenie Swojego błogosławieństwa naszym braciom i pamiętajmy o nich w naszych codziennych modlitwach.
Lektorat
· 26.02.2016 Drukuj
LektoratKsiądz biskup Jan Tyrawa w sobotę 20.02.2016 r. podczas Mszy Świętej w katedrze bydgoskiej o godz. 12.00 udzielił posługi lektoratu dziewięciu braciom z roku III. Lektorami zostali ustanowieni: Mikołaj Bieliński, Paweł Dziewiątkowski, Jakub Fotin, Jakub Hernet, Piotr Książkiewicz, Łukasz Kucharski, Daniel Lewandowski, Bartosz Marut i Igor Wichrowski. W homilii ordynariusz powiedział, że nowi lektorzy, jeśli nie chcą się pogubić to mają się kierować Słowem, które „odnajdujemy i spotykamy (…) w spotkaniu z  rzeczywistością, właśnie w spotkaniu z prawdą, którą nieustannie trzeba odkrywać i głosić.”

Pamiętajmy w modlitwie o nowo ustanowionych lektorach, aby byli wierni prawdzie Ewangelii iw każdych okolicznościach mieli odwagę ją głosić.
XV Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej
· 20.01.2016 Drukuj

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej zaprasza na XV Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej, które odbędzie się w Seminarium w dniach 12-14 lutego 2016 roku.

Więcej…
stat4u
   SZUKAJ


   SŁOWO NA DZISIAJ
  Czytania Mszalne
   NASZE WSPÓLNOTY
  Rycerstwo Niepokalanej
  Grupa Modlitewna
    Ojca Pio

  Ognisko Misyjne
  Koło Caritas
  Schola Seminaryjna
  Zespół Seminaryjny
   NASZE INICJATYWY
  Rekolekcje Powołaniowe
  Seminaryjny Spływ Kajakowy
   Galeria zdjęć
   LOSOWY CYTAT


2012 © Design by Paweł Rybka | Wyższe Seminarium Duchowne im. bł. bpa Michała Kozala w Bydgoszczy. | Wszelkie prawa zastrzeżone.