Powrot: Seminaryjny Spływ Kajakowy
IV Seminaryjny Spływ Kajakowy
W dniach 30.06-05.07.2013 odbył się IV Seminaryjny Spływ Kajakowy dla młodzieży męskiej. W tym roku pływaliśmy na rzece Drawa. W spływie uczestniczyło wielu młodych ludzi, którzy pragnęli poszerzyć wiedzę z zakresu religii, modlić się oraz zmierzyć w sportowej dyscyplinie jaką jest kajakarstwo. „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem” to hasło tegorocznego spływu kajakowego. Klerycy Bydgoskiego Seminarium Duchownego jako organizatorzy spływu na czele z ks. Prefektem Michałem Adamczykiem dokładnie zaplanowali cały program spływu. W codziennym planie dnia przewidziane były poranne rozgrzewki, rozmaite konferencje głoszone przez kleryków, wspólny śpiew, gry i zabawy integracyjne, mecze piłki nożnej, wspólne posiłki w plenerze, a przede wszystkim codzienna Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Prefekta oraz rozważania Słowa Bożego i wieczorne apele na łonie natury.

Pełni wrażeń duchowych oraz fizycznych Spływ kajakowy zakończył się oficjalnym wręczeniem dyplomu każdemu uczestnikowi oraz tym, którzy pełnili konkretne funkcje, tj. wychowawca, opiekunowie, instruktor, kucharz, kierowca. Wdzięczni Panu bogu za bezpieczny i szczęśliwy czas, wszyscy z optymistycznym nastawieniem na przyszłoroczne zmagania na wodzie wrócili do domu.