Wyższe Seminarium Duchowne im. bł. bp. Michała Kozala w Bydgoszczy
   NAWIGACJA
    KANDYDAT
  Rozeznawanie powołania
  Warunki przyjęcia
  Modlitwa o rozeznanie
    drogi powołania

    MEDIA
   Czasopismo SEMEN
   Modlitwy
   Galeria zdjęćPowrot: Seminaryjny Spływ Kajakowy
II Seminaryjny Spływ Kajakowy
Z klerykami na wodzie
II Seminaryjny spływ Kajakowy rozpoczęliśmy 26 czerwca. Wzięło w nim udział 30. uczestników. Tym razem przemierzaliśmy spokojną rzekę Wdę.

Naszą duchową przygodę na wodzie rozpoczęliśmy w Seminarium wspólnym grillem i wieczorem zapoznawczym. Startowaliśmy w Lipuszu. Pozytywnie zaskoczyła nas wielka otwartość i wielkoduszność ks. Jana Ostrowskiego – proboszcza tamtejszej Parafii. Nie tylko nas dobrze nakarmił, ale nadto odprowadził nad rzekę i wszystkich pobłogosławił.

W planie dnia, obok wiosłowania, przewidziane były poranne rozgrzewki, które dawały nam we znaki. W mojej pamięci pozostanie m. in. wbieganie na wysoką wieżę widokową we Wdzydzach Kiszewskich. Mój Ty Panie…

Miłym doświadczeniem duchowym było dzielenie się Słowem Bożym. Ksiądz Michał, a później Ksiądz Wojciech wprowadzali nas w rozmyślanie, by dalej móc kontynuować je w grupach. Była to dobra okazja, aby każdy mógł podzielić się swoimi odczuciami związanymi z rozważaniem danego fragmentu Pisma Świętego. Codziennie uczestniczyliśmy także we Mszy Świętej, która zazwyczaj była odprawiana na świeżym powietrzu.

Na spływie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jedni grali w piłkę nożną, drudzy w siatkówkę, inni jeszcze w coś w rodzaju siatkówki, co dokonywało się za pomocą balona napełnionego wodą.

Posiłki przygotowywaliśmy wspólnie, jednak całością gastronomicznego wymiaru spływu zarządzał nasz kucharz - „Kris”.

Nie sposób nie wspomnieć także o naszych podchodach w Borsku. Zadania dla obydwu grup były nadzwyczaj ciekawe, a zarazem śmieszne, np. „ pajacyki ” w jeziorze, śpiew na drzewie, czy żywe koperty, jak to było w przypadku Pana, który stał nad jeziorem. To tylko część tego, co działo się w czasie tych podchodów.

Na koniec pragnę podziękować wszystkim za ten spływ, na którym byłem pierwszy raz. Polecam go wszystkim, którzy chcą doświadczyć niesamowitych wrażeń. Dziękuje Panu Bogu, że dał mi w tym spływie uczestniczyć i dał usłyszeć wyraźnie swój głos. Gorąco zachęcam wszystkich do udziału w kolejnym spływie! AHOJ
   SZUKAJ


   SŁOWO NA DZISIAJ
  Czytania Mszalne
   NASZE WSPÓLNOTY
  Rycerstwo Niepokalanej
  Grupa Modlitewna
    Ojca Pio

  Ognisko Misyjne
  Koło Caritas
  Schola Seminaryjna
  Zespół Seminaryjny
   NASZE INICJATYWY
  Rekolekcje Powołaniowe
  Seminaryjny Spływ Kajakowy
   Galeria zdjęć
   LOSOWY CYTAT


2012 © Design by Paweł Rybka | Wyższe Seminarium Duchowne im. bł. bpa Michała Kozala w Bydgoszczy. | Wszelkie prawa zastrzeżone.