Powrot: Seminaryjny Spływ Kajakowy
II Seminaryjny Spływ Kajakowy
Z klerykami na wodzie
II Seminaryjny spływ Kajakowy rozpoczęliśmy 26 czerwca. Wzięło w nim udział 30. uczestników. Tym razem przemierzaliśmy spokojną rzekę Wdę.

Naszą duchową przygodę na wodzie rozpoczęliśmy w Seminarium wspólnym grillem i wieczorem zapoznawczym. Startowaliśmy w Lipuszu. Pozytywnie zaskoczyła nas wielka otwartość i wielkoduszność ks. Jana Ostrowskiego – proboszcza tamtejszej Parafii. Nie tylko nas dobrze nakarmił, ale nadto odprowadził nad rzekę i wszystkich pobłogosławił.

W planie dnia, obok wiosłowania, przewidziane były poranne rozgrzewki, które dawały nam we znaki. W mojej pamięci pozostanie m. in. wbieganie na wysoką wieżę widokową we Wdzydzach Kiszewskich. Mój Ty Panie…

Miłym doświadczeniem duchowym było dzielenie się Słowem Bożym. Ksiądz Michał, a później Ksiądz Wojciech wprowadzali nas w rozmyślanie, by dalej móc kontynuować je w grupach. Była to dobra okazja, aby każdy mógł podzielić się swoimi odczuciami związanymi z rozważaniem danego fragmentu Pisma Świętego. Codziennie uczestniczyliśmy także we Mszy Świętej, która zazwyczaj była odprawiana na świeżym powietrzu.

Na spływie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jedni grali w piłkę nożną, drudzy w siatkówkę, inni jeszcze w coś w rodzaju siatkówki, co dokonywało się za pomocą balona napełnionego wodą.

Posiłki przygotowywaliśmy wspólnie, jednak całością gastronomicznego wymiaru spływu zarządzał nasz kucharz - „Kris”.

Nie sposób nie wspomnieć także o naszych podchodach w Borsku. Zadania dla obydwu grup były nadzwyczaj ciekawe, a zarazem śmieszne, np. „ pajacyki ” w jeziorze, śpiew na drzewie, czy żywe koperty, jak to było w przypadku Pana, który stał nad jeziorem. To tylko część tego, co działo się w czasie tych podchodów.

Na koniec pragnę podziękować wszystkim za ten spływ, na którym byłem pierwszy raz. Polecam go wszystkim, którzy chcą doświadczyć niesamowitych wrażeń. Dziękuje Panu Bogu, że dał mi w tym spływie uczestniczyć i dał usłyszeć wyraźnie swój głos. Gorąco zachęcam wszystkich do udziału w kolejnym spływie! AHOJ