Powrot: Seminaryjny Spływ Kajakowy
I Seminaryjny Spływ Kajakowy
Ahoj!
W tym roku po raz pierwszy udało nam się zorganizować spływ kajakowy, na który zaprosiliśmy chłopaków z naszej młodej diecezji. Rejs rozpoczęliśmy w Borach Tucholskich i stamtąd szlakiem Brdy spłynęliśmy do Bydgoszczy. Każdy z uczestników, oprócz dużego bagażu, zabrał ze sobą ogromny ładunek dobrego humoru, żartu i chęci do pokonywania wodnych kilometrów. Trzeba też było nie lada wysiłku i zwinności, by przebyć czekające na nas codzienne odcinki wraz z ich przeszkodami, które nieraz zmuszały do niespodziewanej kąpieli. Jednak czego się nie robi dla podtrzymania pozytywnej atmosfery! Ten pierwszy seminaryjny spływ miał przecież na celu, obok wspólnego spędzenia czasu, także świetną zabawę i wzajemne poznanie się. Ale nade wszystko jednak odnalezienie Boga i zbliżenie się do Niego, poprzez kontakt z pięknem przyrody, zamyśleniem nad Jego słowem i codzienną Eucharystię. W poznawaniu Jego miłości do nas i do świata oraz w wielu innych sprawach pomagał nam, jak zwykle niezawodny, ks. Michał Adamczyk – Prefekt naszego Seminarium. Każdy wie, że nie ma dobrej załogi bez kapitana, a nasz codziennie stawał na wysokości zadania w przewodzeniu, zarówno na szlaku wodnym, jak i duchowym. Dzięki niemu było nam łatwiej zmagać się nie tylko z wiosłami, ale i z problemami, które każdy nosił w swoim sercu. Z tej przygody wszyscy wróciliśmy cali i zdrowi, o wrażeniach każdy mógłby opowiadać godzinami, a niejeden zaczerpnąłby natchnienie do napisania bestselleru, który mógłby nosić tytuł: „Szaleńcy Boży na szlaku Brdy”. No cóż…do zobaczenia za rok!